Zagraj w widowisku o Helenie Moszczeńskiej

„Biały obrus nasuwany historiami” to tytuł widowiska poświęconego postaci Heleny Moszczeńskiej, od niedawna również patronki Szkoły Podstawowej w Golinie. Właśnie ten fakt stał, się pretekstem do stworzenia dużego artystycznego przedsięwzięcia łączącego różne dziedziny sztuki. Ty również możesz wziąć w nim udział. Szukamy aktorów, wokalistów i tancerzy.

1 stycznia 2021 roku Szkoła Podstawowa w Golinie formalnie przyjęła imię Heleny Moszczeńskiej. Niestety z uwagi na sytuację epidemiologiczną oficjalne uroczystości dopiero przed nami. Nadanie szkole patrona to ważne wydarzenie nie tylko dla samej palcówki, ale także miejscowości. Dlatego chcemy świętować je razem z Wami. Zapraszamy Was nie tylko do obejrzenia specjalnie przygotowywanego na tę okoliczność widowiska, ale również do jego współtworzenia.

„Biały obrus nasnuwany historiami” to spektakl, który łączy w sobie różne dziedziny sztuki. Muzykę, śpiew, taniec, pantomimę, teatr, multimedia, teatr ognia. Kulturę ludową z nowoczesnością. Łączy tradycję z teraźniejszością.

To spektakl, w którym zobaczcie zarówno doświadczonych już wykonawców, grupy, zespoły, jak i amatorów, którzy jeszcze nie mieli okazji zaprezentować swojego talentu przed szerszą publicznością. To spektakl właśnie dla Ciebie!!! Jeśli zatem masz zacięcie aktorskie, bądź lubisz śpiewać albo tańczyć – zgłoś się do nas!!!

Szukamy przede wszystkim:

  • 6-8 dzieci klas młodszych – do układu tanecznego (taniec współczesny)
  • Parę młodzież lub dorośli to układu tanecznego (taniec współczesny)
  • 8 dziewcząt do roli hafciarek (18-30 lat) – dialogi mówione
  • Kobietę w wieku 20-30 lat do roli Heleny Moszczeńskiej – dialog mówiony
  • Kobietę w wieku 50-60 lat do roli Heleny Moszczeńskiej – dialog mówiony
  • Kobietę w wieku powyżej 70 lat do roli Heleny Moszczeńskiej – dialog mówiony
  • Osoby w różnym wieku do ról pracowników dworu i nie tylko – sceny bez dialogów
  • Wokalistów – 3 dziewczyny i 1 chłopak

KONTAKT:

Mail: jankowski.tomasz@szkolagolina.pl

Telefon: 503 500 737

Planowany termin – dokładna data niebawem – to druga połowa czerwca, jeśli oczywiście pandemia nie pokrzyżuje szyków.

„Biały obrus nasnuwany historiami” to widowisko poświęcone Helenie Moszczeńskiej. Opowieść nie tyko o życiu głównej bohaterki, ale też o Golinie, ludziach, zwyczajach na przestrzeni blisko pół wieku. To zbiór historii, które się wydarzyły, opowieści zasłyszanych i nimi inspirowanych.

Scenariusz powstał w oparciu nie tylko o dostępne publikacje historyczne, ale również – a może nawet przede wszystkim – o wspomnienia ludzi, obecnych i dawnych mieszkańców Goliny, świadków tamtych wydarzeń.

Wszystko to ułożone w jedną piękną opowieść. Historię, która się już wydarzyła, ale która jednocześnie trwa dalej. Którą my wszyscy piszemy….

Projekt finansowany jest przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu „EtnoPolska 2021” oraz środków Powiatu Jarocińskiego i Samorządu Województwa Wielkopolskiego.