Anna laureatką

Anna Dylak uczennica klasy VIIA została laureatką XXVII Wielkopolskiego Konkursu Wiedzy Religijnej.

Wydział Katechetyczny Kurii Archidiecezji Poznańskiej po raz 27 zorganizował Wielkopolski Konkurs Wiedzy Religijnej. Tematem tegorocznej edycji była Eucharystia. Uczestnicy musieli się wykazać wiedzą m.in. fragmentami z Ewangelii; Katechizmu Kościoła Katolickiego. W tym roku, z racji epidemii, konkurs odbył się on-line. Uczestnicy musieli udzielić odpowiedzi na 40 pytań w ciągu 45 minut. – Pytania były łatwiejsze niż się spodziewałam – stwierdziła Anna.

Po podliczeniu punktów okazało się, że siódmoklasistka zajęła III miejsce! Jest to historyczny wynik. Uczniowie z Goliny od dziesięciu lat biorą udział w tym konkursie. Do tej pory nigdy nie udało się zdobyć wyróżnień lub miejsc. Anna zdobywając trzecie miejsce zapisała się na trwałe w historii naszej szkoły.

Gratulujemy!!!