Święto Patronki Szkoły

Podobnie jak w roku ubiegłym Święto Patronki Szkoły odbyło się na wesoło w formie Pikniku Edukacyjnego. W tym roku hasłem przewodnim było – (NIE TYLKO) UMYSŁOWE HULANKI.

Dla uczestników pikniku przygotowano wiele atrakcji. Gra edukacyjna (nie tylko) umysłowe hulanki – przeznaczona była dla drużyn 2-osobowych (dziecko + osoba dorosła). Zadaniem było znalezienie oraz odwiedzenie siedmiu stanowisk, na których czekały różnego rodzaju zadania. Trzeba było wykazać się wiedzą, sprytem, aktywnością sportową czy manualną. Spośród drużyn, które zaliczyły te siedem konkurencji oraz skompletowały min. 75 % wszystkich możliwych punktów do zdobycia, wylosowano nagrodę główną – ROWER !!!!

A co jeszcze było? Inspiracje Plastyczne czyli kącik artystyczny, gdzie tworzone były m.in. własne wzory na torbach. Bum Bum Rurki, gry i zabawy na wesoło oraz sportowo – konkurencje nie tylko dla najmłodszych, turniej gry w warcaby na wolnym powietrzu, gdzie za pionki do gry służyły plastikowe miski, pokaz talentów czyli występy (nie tylko) artystyczne, tworzenie wzorów snutki za pomocą długopisów 3D oraz drukarki 3D. O alchemikach i nie tylko opowiedział p. Łukasz Piechocki w towarzystwie p. Renaty Mamrot. Wiosna nie miała za bardzo ochoty do nas dotrzeć, to przywołana została tanecznie w krótkim układzie z piosenki Sanah „Marcepan”.

Punktem kulminacyjnym był mecz w cztery ognie. Rywalizacja toczyła się między dziewczynkami a paniami. Wygrały panie.

Rada Rodziców zapewniła zaplecze gastronomiczne. Stoisko Swojskie jadło oferowało same smakołyki:
– pajda własnego wypieku chleba ze smalcem oraz ogórki kiszone ze studni;
– bar kawowy z małym co nieco do kawki, czyli słodkości wypieku rodziców
– zaplatanie kolorowych warkoczyków itp.
– darmowa porcja popcornu i jedna porcja lodów za okazaniem talonu przez uczniów (reszta odpłatnie) Talony będą rozdane w klasach przez wychowawców.