Międzynarodowe wyróżnienie Justyny

Za nami XIV edycja Międzynarodowego Konkursu Artystycznego im. Włodzimierza Pietrzaka „Całej ziemi jednym objąć nie można uściskiem”. Finał odbył sie po raz drugi w Kaliszu.

Konkurs organizuje fundacja Pro Arte Christiana z Kalisza. Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku od 3 lat do 21. Od początku budzi duże zainteresowanie nie tylko wśród dzieci i młodzieży z Polski, ale także z odległych zakątków świata jak Liban, Australia, Stany Zjednoczone, Republika Południowej Afryki czy Chiny. Uczestnicy mają szansę realizować się w trzech kategoriach artystycznych: plastycznej, fotograficznej oraz recytatorskiej.

Z naszej szkoły udział wzięło 14-oro uczniów z klas IV – VIII w każdej kategorii artystycznej. Spośród nich największy sukces odniosła Justyna Żakowska z klasy VIIIB. Uczennica zdobyła wyróżnienie w części fotograficznej. Na tę część konkursu nadesłano 180 prac z Litwy, Polski i Ukrainy.