„Zajączek dla ….”

W ostatni wtorek przed świętami odbył się charytatywny koncert oraz kiermasz wielkanocny. Cały dochód z imprezy został przekazany na odbudowę domów pogorzelców, którzy ucierpieli w ostatnim czasie w pożarach na terenie Goliny.

Na przybyłych czekały stoiska z domowymi wyrobami jak chleb, wędliny, przetwory, ciasta czy rękodzieło wielkanocne. Ponadto można było skosztować grochówki, dań z grilla oraz ukraińskich przysmaków. Te ostatnie przygotowały rodziny, które w ostatnich tygodniach przybyły do Goliny z ogarniętej wojną Ukrainy. Dla najmłodszych przygotowana została specjalna strefa zabaw.

W czasie imprezy obył się także koncert. Na scenie wystąpił duet BAiKA, który tworzą Piotr Banach (pierwszy lider zespołu Hey) oraz grająca na instrumentach klawiszowych i perkusyjnych wokalistka Kasia Kafi Figaj.

Drugim wykonawcą była dobrze znana formacja Za Zu Zi, która wraca do koncertowania po ponad dwuletniej przerwie. Jednym z członków zespołu jest Tomasz Jankowski – dyrektor golińskiej podstawówki. Pojawili się także specjalni goście – osoby związane z naszą szkołą; rodzice i uczniowie!

Już wcześniej w naszej szkole zorganizowano kiermasze, z których dochód przeznaczony był na pomoc rodzinom poszkodowanym w pożarze.