Srebro dla Anny

Anna Dylak uczennica klasy VIIIA zdobyła drugie miejsce w XXVIII Wielkopolskim Konkursie Wiedzy Religijnej.

Wydział Katechetyczny Kurii Archidiecezji Poznańskiej po raz 28 zorganizował Wielkopolski Konkurs Wiedzy Religijnej. Tematem tegorocznej edycji była miłość Boga. Uczestnicy musieli się wykazać wiedzą m.in. fragmentami z Ewangelii; Katechizmu Kościoła Katolickiego a także nowych błogosławionych kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Polski oraz s. Róży Marii Czackiej.

Po przerwie spowodowanej epidemią konkurs odbył się stacjonarnie. Uczestnicy musieli udzielić odpowiedzi na 35 pytań w ciągu 45 minut. Anna zdobyła 44 punkty na 49 możliwych. Dało to jej drugie miejsce przegrywając tylko jednym punktem!

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Anna w tym samym konkursie zajęła III miejsce! Anna zdobywając podium przez dwa lata z rzędu zapisała się na trwałe w historii naszej szkoły. Gratulujemy!!!