Wrocław zwiedzony

Uczniowie klas siódmych oraz klasy szóstej udali się na wycieczkę do Wrocławia. Zwiedzanie miasta rozpoczęli od stadionu piłkarskiego – tu zachwyciła ich murawa i szatnia. Następnie dzieci obejrzały fontannę multimedialną przy Hali Stulecia. Prawdziwą wiosnę uczestnicy wyjazdu poczuli w ogrodzie japońskim. Azalie zaczarowały zapachem swoich białych i różowych kwiatów. Największe zaciekawienie wzbudziły pływające w stawie karpie Koi.
W wolnym czasie dzieci zjadły posiłek, zakupili pamiątki, a niektórzy nawet wzbogacili swoją garderobę z najnowszej letniej kolekcji …. Ostatnim punktem pobytu w stolicy województwa dolnośląskiego była Panorama Racławicka. Obraz eksponowany w okrągłym budynku Muzeum Narodowego wzbudził wśród uczniów nieukrywany podziw. – Poczuliśmy się jak na polu bitwy – stwierdzili wycieczkowicze.

W radosnych nastrojach, choć zmęczeni, wrócili do domu. Już nie mogą się doczekać kolejnego wyjazdu by znów cały dzień spędzić wśród kolegów i koleżanek oraz zobaczyć inne ciekawe miejsca.