Dzień Patrona

Helena Moszczeńska od blisko roku jest patronką naszej szkoły. Była ona wielką propagatorką haftu zwanego snutką. Snutka została wpisana jako siódmy element naszego dziedzictwa w Wielkopolsce.

Święto Patrona szkoły zostało zorganizowane w formie pikniku edukacyjnego pod hasłem: „Czarny kot nie przynosi pecha”. W programie znalazło się szereg atrakcji.

Festyn rozpoczął się od występów przedszkolaków z Niepubliczne Przedszkole „Puchatek” w Golinie, którzy już od września staną się pierwszoklasistami. Drugim wykonawcą była kapela dziecięca i grupa najmłodsza z Zespołu Folklorystycznego „Snutki” (The Folk Ensemble „Snutki”). Dla najmłodszych na trawie powstała strefa zabaw, a między drzewami plastyczna strefa kota dla wszystkich. Na całym terenie szkolnym rozlokowane były stoiska z quizami edukacyjnymi. Odbyły się także liczne pokazy: w sali lekcyjnej doświadczenia chemiczne, na boisku MDP „Jołki Połki” i Tai Chi. Dużym zainteresowaniem cieszył się wykład poświęcony przesądom. Sporą widownię zgromadził mecz piłki nożnej: reprezentacja Szkoły (uczniowie) kontra reprezentacja Goliny (ojcowie) o puchar dyrektora szkoły. Zwycięstwo odniosła drużyna starszego pokolenia … Jedzonka bez liku nie zabrakło dzięki Radzie Rodziców, która urządziła
specjalny kramik. Zwieńczeniem Dnia Patrona była zabawa pod chmurką.