Wioska Świętego Mikołaja

Pod koniec listopada klasy IIb i IIIa wyruszyły na wycieczkę w nieznanym dzieciom kierunku. Wśród nauczycielek i rodziców zapanowała zmowa milczenia. Nikt nie zdradził dzieciom celu wycieczki. Uczniowie przez całą drogę próbowali odgadnąć dokąd jadą. Obstawiali lodowisko, kino i inne
atrakcje.

Po prawie półtoragodzinnej jeździe autobus skręcił w boczną wąską drogę. W tym momencie niektóre dzieci zdążyły odczytać drogowskaz – Wioska Świętego Mikołaja. W autobusie podniósł się okrzyk radości. W tym momencie rozpoczęła się magia. Podróżnych powitały przyprószone śniegiem drzewa i pobocza (mimo że śnieg wcale nie padał). Dzieci zostały odebrane z autobusu przez orszak składający się z ogromnego pluszowego renifera, bałwanka, elfów oraz świątecznie przystrojonego osiołka. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie chaty Świętego Mikołaja. Można było zobaczyć kuchnię, salon połączony z sypialnią oraz łazienkę urządzone w cudownym świątecznym klimacie. Pięknie przystrojona choinka oraz mnóstwo innych dekoracji tworzyły wspaniałą atmosferę.

Następnie wszyscy udali się do wielkiej sali, w której czekały kolejne atrakcje. Dzieci otrzymały kartki, na których miały napisać listy do Świętego Mikołaja. Listy zostały zebrane, aby później udać się z nimi na pocztę. Kiedy dzieci wykonały zadanie, zaczęły głośno nawoływać Mikołaja. Po chwili pojawił się najprawdziwszy Święty Mikołaj w czerwonym płaszczu, spodniach i czapce, z długą białą brodą. I wtedy impreza rozpoczęła się na dobre! Mikołaj razem z dziećmi ruszył w tany. Podłoga aż się drżała od podskoków i dzikich harców. Po takiej dawce ruchu potrzebna była chwila odpoczynku. Dzieci zasiadły do stołów, aby przygotowywać pierniki. Każdy uczeń otrzymał swoją porcję ciasta, które musiał rozwałkować, a następnie wyciąć pierniczki. Ciasteczka wylądowały na blachach i zostały zaniesione do wypieczenia. Po
kolejnej porcji tańców i śpiewaniu kolęd dzieci miały okazję spróbować przygotowanych przez siebie pierniczków. Jeszcze ciepłe wypieki znikały ze stołu błyskawicznie. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że były pyszne. Na zakończenie wykonane zostało zdjęcie całej grupy z Mikołajem.

Po zabawach z Mikołajem dzieci udały się na zewnątrz, aby wysłać wcześniej napisane listy. Kolejną atrakcją był kiermasz, na którym można było kupić różne związane ze świętami gadżety. Po zakupach uczniowie udali się na zwiedzanie terenu, aby zobaczyć mieszkające tam zwierzęta m.in. konie, białe renifery oraz bizony. Następnie odprowadzeni przez pomocników Mikołaja dzieci wsiadły do autobusu i wyruszyły do domu.