Byli w SOWA’ie

W ostatni czwartek listopada klasy IV udały się na wycieczkę do Jarocina. Głównym celem była wystawa SOWA – Strefa Odkrywania Wyobraźni i Aktywności. Uczniowie w grupach korzystali z dwóch przestrzeni:
wystawienniczej i warsztatowej. Na wystawie znajduje się 15 eksponatów prezentujących różne dziedziny nauki m.in.: obrotowe lustra, wiszące piłki, znikający kot czy też krocząca sprężyna. W Majsterni, przestrzeni warsztatowej, nie ma gotowych eksponatów. Dzieci wybierały zestawy materiałów i samodzielnie mierzyły się z zadaniami. Konstruowały i eksperymentowały. W tym samym czasie druga klasa brała udział w lekcji muzealnej poświęconej legendom Ziemi Jarocińskiej. Na zakończenie obie grupy zostały oprowadzone po niedawno otwartej ekspozycji w Muzeum Regionalnym znajdującym się
również w pałacu Radolińskich.

Największe jednak wrażenie zrobiła na dzieciach podróż. Niektóre po raz pierwszy miały okazję jechać miejskim autobusem Jarocińskich Linii Autobusowych.