W biskupińskim grodzie

W drugą środę czerwca klasa IV i V wybrała się na długo wyczekiwaną wycieczkę do Biskupina. Podróż uczniowie urozmaicili śpiewem różnych piosenek.
Zwiedzanie Biskupina rozpoczęło się od mennicy. – Tam pani nam tłumaczyła co było zamiast pieniędzy, które mamy teraz. Była to bardzo ciekawa opowieść. Potem mogliśmy sami sobie wykonać pieniądze – stwierdziła uczestniczka wyjazdu.
Po zakupie pamiątek i obiedzie uczniowie udali się na rejs statkiem po jeziorze. Później zwiedzali osadę, w której ludzie mieszkali w dawnych czasach.
Kolejnym punktem wycieczki była podróż kolejką wąskotorową do Wenecji. Po zwiedzeniu Muzeum Kolejki Wąskotorowej oraz ruin zamku nadszedł czas powrotu do domu. Dzień minął niesamowicie. Była to bardzo fajna wycieczka spędzona w miłej atmosferze, tym bardziej, że pogoda również dopisała.