Śpiewaj i walcz 2020 z Cleo

W kwietniu już po raz dwunasty odbędzie się Festiwal Piosenki Młodzieżowej „Śpiewaj i walcz!”. Podobnie jak w latach ubiegłych rywalizacja konkursowa obejmie cztery kategorie. Planowany jest też konkurs internetowy. Gwiazdą tegorocznej imprezy jest jedna z najpopularniejszych obecnie polskich wokalistek pop Cleo.

Festiwal skierowany jest do uczniów szkół podstawowych (od kl. IV wzwyż ) oraz ponadpodstawowych z terenu całego województwa wielkopolskiego. Przesłuchania odbędą się w dniach 01 i 02 kwietnia z podziałem na cztery kategorie: kat. I – soliści kl. IV-VI szkoły podstawowej, kat. II – soliści kl. VII-VIII szkoły podstawowej, kat. III – soliści szkoły ponadpodstawowe oraz kat. IV – młodzieżowe zespoły wokalno-instrumentalne. Każdy wykonawca wykonuje jedną piosenkę w języku polskim. Premiowane będę własne utwory. Podobnie jak w roku ubiegłym zostanie przyzna specjalna nagroda za najlepszą autorską kompozycję. Ponadto planowany jest też konkurs internetowy, ale w nieco innej formie, jak miało to miejsce w  roku ubiegłym. Jego szczegóły poznamy niebawem.

Najlepsi soliści oraz zespoły wyłonione podczas przesłuchań konkursowych zaprezentują się na scenie JOK Jarocin podczas koncertu galowego w dniu 17 kwietnia 2020 r. Na finał imprezy wystąpi gość specjalny – Cleo. Będzie to pierwsza wizyta tej popularnej wokalistki w Jarocinie.

Sprzedaż biletów na koncert galowy rozpocznie się w ciągu najbliższych dni.

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do piątku 27 marca. Karta zgłoszenia oraz regulamin do pobrania tutaj – PLIK

Organizatorem Festiwalu jest Stowarzyszenie Edukacyjne „Gimnazjum 2000” oraz Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin. Partnerem imprezy jest Szkoła Podstawowa w Golinie.

Wydarzenie finansowane jest m.in. ze środków Gminy Jarocin oraz Powiatu Jarocińskiego.