Ponowny nabór na „Śpiewaj i walcz!”

Cytując najnowszy singiel Cleo – „z Tobą jakoś mi tak po drodze” –  nie poddajemy się i to, czego nie udało się zrobić na wiosnę, liczymy, że uda się jesienią. Właśnie rozpoczynamy nabór do XII Festiwalu Piosenki Młodzieżowej „Śpiewaj i walcz!” – Golina 2020.

Podobnie jak w roku ubiegłym zasięg konkursu obejmuje całą Wielkopolskę, a rywalizacja odbędzie się w czterech kategoriach. Zaproszenie skierowane jest do uczniów szkół podstawowych (od klasy IV wzwyż), ponadpodstawowych oraz młodzieżowych zespołów wokalno-instrumentalnych.

Przesłuchania odbędą się 6 i 7 października w JOK Jarocin. W tym roku z uwagi na panującą sytuację epidemiologiczną i przy zachowaniu wszelkich środków bezpieczeństwa, wyjątkowo nie będą one otwarte dla publiczności.

Zgłoszenia przyjmowane są do piątku 2 października. Szczegółowy regulamin konkursu do pobrania tutaj – (link)

Zmiany obejmują także koncert galowy, który planowany jest na 22 października,  a gwiazdą jest właśnie Cleo. Wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego Ministerstwa Rozwoju oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego jasno określają zasady organizacji imprez kulturalnych, które bezwzględnie trzeba przestrzegać. W związku z tym musimy do połowy ograniczyć liczbę osób mieszczących się sali. To wymusiło na nas także inne niełatwe decyzje.

Zakupione do tej pory bilety zachowują swoją ważność. Ostatnie 100 wejściówek trafi do dystrybucji w poniedziałek 7 września o godz. 9:00 i będzie je można kupić tylko w internecie na pośrednictwem portalu bilety24.pl. Cena to 50 zł bez podziału na wiek. Nie ma także darmowego wstępu  dla dzieci do lat 6.

Liczymy na Waszą wyrozumiałość, ale tylko to daje szansę, żeby impreza mogła się w ogóle odbyć. Bo bardzo chcemy, żeby było Wam z nami po drodze.

W przyszłym tygodniu ogłoszony zostanie także towarzyszący festiwalowi konkurs internetowy, który tym razem skierowany jest do wszystkich miłośników….. tańca!

Organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Edukacyjne „Gimnazjum 2000” oraz Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin. Impreza jest finansowana ze środków Gminy Jarocin, Powiatu Jarocińskiego, Samorządu Województwa Wielkopolskiego oraz sponsorów.