Kraków i nie tylko

W dniach 29-31 maja, dzięki programowi „Poznaj Polskę”, uczniowie klas VI-VIII naszej szkoły odkrywali piękno kraju.

Pierwszego dnia udali się do Krakowa, gdzie zobaczyli najciekawsze zabytki miasta: katedrę na Wawelu, Dzwon Zygmunta, Groby Królewskie, Kryptę Wieszczów, Barbakan, Sukiennice, Bramę Floriańską i Wieżę Ratuszową. Nie zabrakło też wizyty u słynnego smoka wawelskiego. Następnie zwiedzili muzeum poświęcone gen. Tadeuszowi Kościuszce i wspięli się na Kopiec Kościuszki, by podziwiać przepiękną panoramę miasta.

Drugiego dnia zwiedzanie rozpoczęli od Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie –Łagiewnikach. Następnie uczniowie udali się do Kopalni Soli w Wieliczce, gdzie uczestnicy wycieczki mogli poczuć się jak prawdziwi początkujący górnicy. Przebrani w odpowiednie stroje, wyposażeni w kaski, latarki i sprzęt do oddychania w razie pożaru, udali się na wędrówkę wewnątrz solnego labiryntu, wykonując po drodze przeróżne zadania. Wizyta w kopalni na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników wycieczki.

Ostatni dzień to zwiedzanie Skarbca Koronnego na Zamku Królewskim oraz wizyta w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa w Pałacu Krzysztofory, gdzie historia miasta przeplatała się w ciekawy sposób z legendami i współczesnością Krakowa.

Późnym wieczorem wszyscy zmęczeni, ale szczęśliwi wrócili do domów.