Festyn z ZGO

ZGO Sp. z o.o. w Jarocinie – Wielkopolskie Centrum Recyklingu zorganizowało po raz kolejny wielkie ekoświęto, podczas którego poznaliśmy laureatów IV edycji konkursu „Region czysty na 6”.

Na wszystkich uczestników festynu, który zorganizowano w Jarocin Sport, czekało wiele atrakcji. Tłumy młodszych i starszych dzieci zgromadziły się przed stoiskiem ZGO-WCR – spółka przygotowała dla wszystkich konkursy i atrakcyjne nagrody. Z naszej szkoły udział wzięły dwie klasy IIA i IIIB oraz uczniowie, którzy wyróżnili się podczas zbiórek w całym roku szkolnym.

Biblioteka zaprosiła dzieci na warsztaty book foldingu – tworzenia nowych rzeczy ze starych i zniszczonych książek. OSP w Mieszkowie oraz straż pożarna działająca na terenie ZGO-WCR zaprezentowały pokaz sprzętu ratowniczego. Kolejki ustawiały się przed dmuchanym zamkiem i do bajkowych postaci, które rozdawały cukierki i chętni robili z dziećmi pamiątkowe zdjęcia.

Ci, którzy przynieśli stare telefony mogli je wymienić na sadzonkę drzewa. Były wśród nich takie gatunki jak: sosna, modrzew, buk, dąb szypułkowy, kalina, klon i jawor. Wiele z nich trafiło w ręce uczniów naszej szkoły. W trakcie festynu rozstrzygnięta została IV edycja konkursu „Region czysty na 6”. W tegorocznej ekorywalizacji wzięło udział 108 placówek oświatowych z terenu 20 gmin należących do Porozumienia Międzygminnego. W tym gronie była i szkoła z Goliny – niestety nie zdobyliśmy żadnych nagród.

Wiele emocji wywołał występ Carli Fernandes (polsko – hiszpańsko – portugalskiej) nastolatki, uzdolnionej muzycznie, znanej z telewizyjnego programu The Voice Kids. Po koncercie ustawiła się długa kolejka osób, które chciały wrócić do domu z autografem młodziutkiej piosenkarki. I tutaj swą obecność zaznaczyli nasi uczniowie. Tuż przed powrotem do Goliny uczniowie zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.