Dzień Dziecka na sportowo

Na początku czerwca tradycyjnie w Szkole Podstawowej w Golinie odbył się Dzień Sportu połączony z Dniem Dziecka. W tym roku z uwagi na panującą sytuację miał on zupełnie inny charakter. Rywalizacja wyszła daleko poza szkolną bieżnię, a do akcji włączyli się nie tylko uczniowie, ale także nauczyciele i rodzice, a nawet dziadkowie.

Pomysłodawcą całej akcji był Sebastian Waszkiewicz, nauczyciel wychowania fizycznego w golińskiej podstawówce. Postawił od przed uczniami trzy zadania. Po pierwsze każda klasa miała wymyślić sportowe hasło związane z Golina, a ponadto przez weekend uczniowie zostali zachęceni do wszelkiej aktywności fizycznej z prośbą, aby do zabawy włączyli do tego również swoje rodziny. I wreszcie mieli zmierzyć pokonany przez siebie dystans. Podjęto wyzwanie, aby po zsumowaniu wszystkich wyników rezultat był większy niż 808 km. Tyle bowiem liczy sobie od źródła do ujścia najdłuższa rzeka w Wielkopolsce czyli Warta.

Zainteresowanie zdecydowanie przerosło oczekiwania organizatorów. Przez te trzy dni w Golinie można było spotkać mnóstwo osób na rowerach, rolkach, hulajnogach czy też po prostu spacerujących na piechotę. Byli też tacy co jeździli konno. Jedni mierzli się z zdaniem pojedynczo, inni całymi rodzinami czy nawet w większych grupach. Najważniejszy był sport oraz to, że efekt został osiągnięty. I to z nawiązką. Łącznie udokumentowano pokonanie dystansu liczącego aż 5349 km!!!! Tak dla porównania to prawie tyle ile ma łącznie 9 najdłuższych rzek w Polsce. To nieco więcej niż wynosi odległość między Goliną a stolicą Portugalii Lizboną w obie strony, albo też w jedną stronę z Goliny do Mekki w Arabii Saudyjskiej. To także prawie 3/5 długości trasy Kolei Transsyberyjskiej, której pokonanie w całości zajmuje aż 6 dni!!!

Cieszę się ze tak liczne grono uczniów i ich rodzin wzięło udział w zabawie i po raz kolejny udowodniło że Golina lubi uprawiać sport, a jej mieszkańcy to aktywna sportowo społeczność. Dziękuje wszystkim za zabawę i zapraszam na kolejne sportowe imprezy. Bo „najlepsze przeżycie ze sportem przez życie” – podsumowuje całą akcję jej pomysłodawca Sebastian Waszkiewicz.