Cleo na Mikołajki

Po dwukrotnym odwołaniu koncertu Cleo w ramach XII edycji Festiwalu Piosenki Młodzieżowej „Śpiewaj i walcz!” – Golina 2020, artystka w końcu wystąpi przed jarocińską publicznością. Ze względu na sytuację epidemiologiczną koncert odbędzie się jednak bez udziału publiczności, ale będzie transmitowany w internecie.

Pierwotnie tegoroczna edycja Festiwalu Piosenki Młodzieżowej „Śpiewaj i walcz!” – Golina 2020 miała obyć się wiosną. Ze względu na pandemię koronawirusa imprezę jednak przeniesiono na jesień. Na początku października odbyły się przesłuchania konkursowe. Niestety w ostatniej chwili, w wyniku wprowadzenia kolejnych obostrzeń, odwołano koncert galowy, którego gościem specjalnym miała być Cleo.
Organizatorzy jednak nie dali za wygraną i dla fanów festiwalu oraz popularnej wokalistki przygotowali mikołajkową niespodziankę. W niedzielę 6 grudnia odbędzie się koncert galowy, podczas którego zaprezentują się najlepsi soliści i zespoły wyłonieni podczas przesłuchań. Na finał jako gość specjalny wystąpi Cleo.
Obowiązujące przepisy nie pozwalają na organizację koncertów w formie tradycyjnej, dlatego też całość odbędzie się bez udziału publiczności. Koncerty zarówno laureatów, jak i Cleo będą na żywo transmitowane w internecie, na kanale Festiwalu na YouTube. Początek o godz. 18:00. Transmisja będzie bezpłatna i ogólnodostępna.

link do kanału

XII Festiwal Piosenki Młodzieżowej „Śpiewaj i walcz!” – Golina 2020 odbywa się pod honorowym patronatem burmistrza Jarocina Adama Pawlickiego.
Organizatorami są Stowarzyszenie Edukacyjne „Gimnazjum 2000” oraz Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin. Impreza finansowana jest ze środków Gminy Jarocin, Powiatu Jarocińskiego, Samorządu Województwa Wielkopolskiego oraz sponsorów.