Wakacje rozpoczęte

W przedostatni piątek czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/23. Po raz pierwszy podzielone na dwie części – najpierw klasy IV – VIII a potem klasy I – III. Dzień wcześniej została odprawiona Msza Świętej w miejscowym kościele.

W akademiach oprócz uczniów udział w uroczystościach wzięli: przedstawicielka Urzędu Miejskiego, rodzice oraz wszyscy pracownicy szkoły.

Podczas akademii wyróżniający się uczniowie otrzymali świadectwa „z paskiem” a także liczne nagrody, a rodzice listy gratulacyjne. Niektórzy uczniowie otrzymali stypendia naukowe i sportowe.

Szczególne wyróżnienie otrzymali Gabriela Biernacka (kl. V) i Piotr Michalak (kl. IIIA) – kilka dni wcześniej w Łodzi zostali Mistrzami Polski w biegach.

Część artystyczną przygotowali uczniowie kończący pierwszy i drugi etap edukacyjny. Nie zabrakło tradycyjnego poloneza: ósmoklasiści zatańczyli na koniec swej części artystycznej a trzecioklasiści na początku.