W Starostwie i Spichlerzu

W drugi wtorek grudnia dwie najstarsze klasy udały się do Jarocina, aby zdobyć kolejne ciekawe wiadomości o swoim regionie.

Pierwszym punktem wycieczki była siedziba Starostwa Powiatowego. Pobyt w tym miejscu odbył się dzięki zaproszeniu Katarzyny Szymkowiak – wicestarosty. Ona też oprowadziła uczniów po urzędzie odwiedzając każdy wydział. O funkcjonowaniu starostwa opowiadali poszczególni urzędnicy. Na pamiątkę dzieci otrzymały okolicznościowe foldery.

Następnie siódmoklasiści i ósmoklasiści przeszli do Spichlerza Polskiego Rocka. Tutaj najpierw zwiedzili obiekt na zasadzie gry Quest. Po chwili przerwy wzięli udział w warsztatach. Każdy wykonał samodzielnie wg swego projektu bandziol czyli po prostu zapinkę.

Czas płynął nieubłaganie i trzeba było wrócić do Goliny. Uczniowie zdążyli, mimo wszystko, zajrzeć na rynek by obejrzeć choinkę.