W banku i bibliotece

Uczniowie z klasy VIIA, przy zachowaniu reżimu sanitarnego, udali się do Jarocina, aby poznać zawody.

Najpierw siódmoklasiści zaznajomili się ze specyfiką pracy w Banku Spółdzielczym. Odwiedzili wszystkie stanowiska pracy, a także wzięli udział w projekcie „Bakcyl”. Ma on na celu podnoszenie poziomu wiedzy młodego pokolenia z zakresu praktycznych finansów.

Po dwóch godzinach młodzież przeszła do „Kamienicy Kultury”. Tu poznali kulisy pracy bibliotekarza i przekonali się, że nie jest to nudny zawód. Dowiedzieli się czym są Legendoczytacze na szlaku – aplikacja na telefon, Star Realms, Action Track. Przy okazji przekonali się, że w tym zawodzie warto być kreatywnym i pomysłowym. Aktywnie włączyli się, aby uczcić Europejski Dzień Kasztana. Młodzież zdążyła jeszcze zagrać w regionalne memory!

Pamiątką wyjazdu są liczne gadżety z obydwu miejsc.