Światowy Dzień Książki

W przedostatnią niedzielę kwietnia przypadał Światowy Dzień Książki. W związku z tym w naszej szkole miały miejsce różne aktywności. Na gazetkach znalazły się literackie zagadki, książkowe „polecajki” czy możliwość wpisu, co aktualnie czytamy. W holu pojawiły się obrazkowe zagadki dla klas 1-3. W piwnicy rozpoczął działalność „Kącik mola książkowego”. Kącik przeznaczony jest dla klas 4-8. Można przyjść i poczytać przyniesione przez nas książki (nie można ich zabierać na lekcję i do domu) lub przynieść swoje. Z kącika będzie można korzystać podczas przerw, wyłączając przerwę śniadaniową. Dodatkowo, w holu szkoły znajdował się „Szkolny punkt wymiany książek”. Można było przynieść z domu niepotrzebne książki (w dobrym stanie), których już nie chcemy. Założeniem akcji była wymiana książek między wszystkimi uczniami i pracownikami szkoły.