Spotkanie z sędzią

W połowie kwietnia do naszej szkoły przybył Maciej Gruchalski – Sędzia Sądu Rejonowego w Jarocinie. Spotkanie odbyło się w sali gimnastycznej, a wzięli w nim udział uczniowie klas IV – VIII. Głównym tematem był wszechobecny hejt. Sędzia mówił również o: właściwym wykorzystaniu telefonu komórkowego, zasadach wykonywania zdjęć, treściach erotycznych, „niewinnych” bójkach – które bardzo łatwo przechodzą w poważne przestępstwa, nadużywaniu alkoholu i środków psychotropowych. Uczniowie dowiedzieli się jakie grożą im kary a także, że w niektórych przypadkach koszt postępowania w sprawach nieletnich ponoszą rodzice lub prawni opiekunowie. Uczestnicy spotkania z uwagą wysłuchali sędziego. – Mam nadzieję, że z nikim z was nie spotkam się w sali sądowej w charakterze osoby oskarżonej – stwierdził Maciej Gruchalski.