Spotkanie z marynarzem

W środę w drugim tygodniu stycznia odbyło się w naszej szkole spotkanie ze starszym oficerem wachtowym na statku handlowym. Dla dzieci z klas I – III pogadankę połączoną z prezentacją przeprowadził mgr inż. Marcin Miękus.

Gościa powitał Tomasz Jankowski – dyrektor szkoły. W czasie spotkania uczniowie klas młodszych z wielkim zaciekawieniem słuchali opowieści marynarza o podróżach po oceanach, rodzajach statków i budowie jednego z nich: gazowca – przeznaczonego do transportu skroplonego gazu.

Gość opowiadał dzieciom o zwierzętach morskich (m.in. delfinach, rekinach, latających rybach). Na spotkaniu uczniowie dowiedzieli się także, jak wygląda trudna i odpowiedzialna praca marynarza.

Na zakończenie dzieci zadawały pytania, dzięki którym mogły jeszcze bardziej poszerzyć swoją wiedzę o pracy marynarza. Na koniec otrzymały cukierki od gościa, co było dla nich miłą niespodzianką.