Pierwszoklasiści w Poznaniu

W ostatni dzień listopada uczniowie klas pierwszych wybrali się na wycieczkę do Poznania.

Pierwszym miejscem, które zwiedzili było lotnisko. Dzieci uczestniczyły w programie „POZnaj Ławicę”, dzięki któremu przeszły prawdziwą ścieżkę pasażera: otrzymały karty pokładowe, dowiedziały się czego nie można przywozić ze sobą z podróży oraz poddane były prawdziwej kontroli bezpieczeństwa. Miały też możliwość obejrzenia sprzętów jakimi posługują się funkcjonariusze Straży Granicznej. Największą sympatię wzbudził Leon – pies pracujący na lotnisku.
Kolejnym punktem wycieczki było Rogalowe Muzeum Poznania, gdzie wszyscy wysłuchali historii miasta oraz legendy o Świętym Marcinie. Następnie uczniowie poznali tajemnice przepisu i samodzielnie wypiekli Rogale Świętomarcińskie.

Dzieci wróciły bardzo zadowolone i już nie mogą doczekać się następnego wyjazdu.