Mamy Patronkę

W piątek, na tydzień przed zakończeniem roku szkolnego, nasza szkoła przeżywała niezwykłą uroczystość. Placówka otrzymała imię – Helena Moszczeńska stała się patronką szkoły.

Uroczystość rozpoczęła się od części oficjalnej. W tej części została odsłonięta nowa tablica z nazwą szkoły. Uczniowie przybliżyli postać patronki. Obecni byli przedstawiciele gminy, dyrektorzy szkół, kuratorium a także delegacja z Opoczna.

Po kilkuminutowej przerwie odbyło się widowisko „Biały obrus nasnuwany historiami”. Spektakl łączył w sobie różne formy sztuki, a przygotowany został pod kierownictwem Tomasz Jankowskiego – dyrektora szkoły w Golinie. W widowisku udział wzięli zarówno doświadczeni aktorzy jak i amatorzy a także publiczność. Niezwykły klimat przedstawienia tworzyła sceneria – mural na budynku szkolnym z podobizną Heleny Moszczeńskiej i motyw snutki, która dzięki niej przetrwała do naszych czasów.

Przedsięwzięcie było możliwe dzięki finansowemu wsparciu z budżetu powiatowego i wojewódzkiego oraz Narodowego Centrum Kultury.

Zaproszeni goście mogli skorzystać ze swojskiego jadła oraz obejrzeć szkołę, która została udekorowana motywami nawiązującymi do patronki.