LEPSZA SZKOŁA

LEPSZA SZKOŁA to projekt edukacyjny, który w dotychczasowych edycjach zgromadził ponad 33 tys. nauczycieli i 2 mln uczniów.
Główne cele projektu to:

• badanie efektywności nauczania
  • rozwijanie integracji międzyprzedmiotowej
  • przygotowanie uczniów do udziału w sprawdzianie zewnętrznym
  • podnoszenie efektywności kształcenia i uczenia się

Nasza szkoła przystąpiła do niego w ramach nauczania matematyki i języka polskiego.Uczestnictwo w owym programie wymaga od nauczyciela i ucznia ogromnego zaangażowania. Co miesiąc nauczyciel drukuje sprawdziany dla poszczególnych klas (podawane w odpowiednim czasie na stronie www.gwo.pl), przeprowadza je w narzuconym przez program terminie, sprawdza rzetelnie według otrzymanego standaryzowanego klucza, poprawia wraz z uczniami wskazując im mocne i słabe strony, umiejętności, nad którymi muszą popracować, a następnie wprowadza wyniki każdego ucznia i każdego zadania z testu do specjalnego programu. Kiedy już wszyscy uczestnicy wprowadzą wyniki swoich uczniów, nauczyciele otrzymują drogą elektroniczną raporty z poszczególnych klas i zadań testowych. Dzięki nim mamy możliwość porównania nie tylko wyników swoich klas, ale i wyników ogólnopolskich. Daje to możliwość zwiększenia efektywności nauczania i uczenia się, podnosi poziom kształcenia, stwarza uczniom możliwości nieustannego rozwijania się i dążenia do sukcesu.