Koncert patriotyczny

W drugi poniedziałek listopada w sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się koncert zatytułowany „Historia niejednej piosenki”. Utwory wykonywali Zespół Folklorystyczny „Snutki” oraz uczniowie naszej szkoły.

Była to opowieść o drodze Polaków do wolności, niepodległości podana w formie piosenek, które były przeplatane różnymi historyjkami i opowiastkami. Uczestnicy koncertu wysłuchali, a także momentami włączyli się w wspólny śpiew, czternaście piosenek. Najwięcej wzruszeń wzbudziła piosenka finałowa z repertuaru zespołu Chłopców z Placu Broni „Kocham wolność”. Jedną z wykonawczyń była Zosia pochodząca z Ukrainy i uczęszczająca do szkoły w Golinie.

Wśród licznie zgromadzonej widowni obecni byli przedstawiciele władz samorządowych Gminy Jarocin, powiatu jarocińskiego a także parlamentarzyści. Koncert był częścią gminnych obchodów Święta Niepodległości.