Kolejny finał

Justyna Żakowska uczennica klasy VIIIB została finalistką XXIX Wielkopolskiego Konkursu Wiedzy Religijnej w Poznaniu.

Referat Katechetyczny Kurii Archidiecezji Poznańskiej po raz 29 zorganizował Wielkopolski Konkurs Wiedzy Religijnej. Tematem tegorocznej edycji była postać bł. Natalii Tułasiewicz. Konkurs odbył się w Publicznym Liceum Ogólnokształcącym prowadzonym przez Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców, której patronką jest właśnie wspomniana Błogosławiona. Dyrektor placówki, ks. Piotr Kuś, przywitał wszystkich i zadbał by nikt nie był głodny ani spragniony.
Uczestnicy musieli się wykazać wiedzą m.in. nt. fragmentów z Pisma Świętego; Katechizmu Kościoła Katolickiego, nauczania papieża Franciszka a także o błogosławionej Natalii Tułasiewicz.

W ostatnią sobotę lutego odbył się etap rejonowy. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy VIIIB wyłonione wcześniej w eliminacjach szkolnych. Były to: Maria Genstwa, Maria Tomczak i Justyna Żakowska. Uczestnicy musieli udzielić odpowiedzi na 20 pytań w ciągu 45 minut, można było uzyskać maksymalnie 31 punktów. Nad przebiegiem konkursu czuwała Joanna Staniś – Rzepka, doradca metodyczny nauki religii.

Po podliczeniu punktów wyłoniono szesnastu finalistów. W tym gronie znalazła się uczennica z Goliny – Justyna Żakowska. Za miesiąc w finale wykaże się kolejną porcją wiedzy religijnej. Finał odbędzie się w siedzibie Arcybiskupa Poznańskiego. Całej szesnastce gratulacje złożył ks. Piotr Małecki – Dyrektor Referatu Katechetycznego Archidiecezji Poznańskiej.

W eliminacjach szkolnych udział wzięli jeszcze uczniowie z klasy VIIIA: Weronika Dylak, Blanka Kordus i Mikołaj Stasik.