Spotkanie z Wirginią Wojtczak

Na początku czerwca uczniowie klas VI – VIII uczestniczyli w spotkaniu z Wirginią Wojtczak –absolwentką Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Golinie.

Wirginia po uzyskaniu tytułu magistra na Wydziale Biologii UAM Poznań rozpoczęła pracę w Laboratorium Kryminalistycznym KWP w Poznaniu, a po niespełna dwóch latach wstąpiła do służby. Nasza absolwentka służy obecnie w stopniu posterunkowy. Jest kandydatką na biegłą z Sekcji Biologii i Genetyki poznańskiego laboratorium.

Specjalistyczna wiedza dot. identyfikacji śladów biologicznych, merytoryczne podejście do tematu, prezentacja zabezpieczenia miejsca zdarzenia, były niecodzienną praktyczną lekcją przeprowadzoną przez policjantkę.

Jak sama wspomina. Ten dzień zapamięta na długo, bowiem po 12 latach mogła wrócić w szkolne mury, gdzie rozpoczynała przygodę z edukacją. Młodzież z dużym zainteresowaniem wysłuchała i obejrzała przygotowaną prezentację.

Posterunkowa Wirginia Wojtczak w mury naszej szkoły przyjechała ze swoją koleżanką z pracy podkomisarz Martą Mróz.