Piknik Ekologiczny

Tuż przed końcem roku szkolnego w Ogrodzie Różanym przy ZSP nr 1 w Jarocinie odbył się V Piknik Ekologiczny „Z ekologią na Ty”. Organizatorem tego przedsięwzięcia było Starostwo Powiatowe w Jarocinie.

Nasza szkoła po raz pierwszy brała udział w tym pikniku. Była reprezentowana przez klasę VB. Wydarzenie było podsumowaniem wielu konkursów ekologicznych. Podczas pikniku były prezentowane wiersze, które napisali uczniowie oczywiście o ekologii. Wśród prezentujących był Ksawery Tomaszczyk, który zdobył II miejsce.

Podczas festynu było wiele atrakcji, w których brali udział piątoklasiści m.in. warsztaty decoupage „Zamień śmieć w potrzebną rzecz”.

Uczniowie tego samego dnia wzięli jeszcze udział w seansie filmowym w jarocińskim kinie.